Categories: Aktualitet

Italia ‘merr frymë’, bie numri i viktimave nga koronavirusi, 78 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

1 muaj më parë Italia shënonte 4-6 mijë raste të reja me koronavirus çdo ditë, si dhe më shumë se 600 viktima. Sot masat e marra po japin rezultat.


Në 24 orët e fundit, Italia ka shënuar 78 viktima nga Covid-19, ndërsa janë konfirmuar vetëm 397 raste të reja.


Numri total i viktimave ka kapur shifrën e 32.955 personave. Sot në Itali janë 52.942 persona aktivë me koronavirus, ku çdo ditë numri i të shëruarve është më lartë se numri i të prekurve.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

5 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago