Categories: Aktualitet

Iu vra djali në derë të shtëpisë, flet mjeku vlonjat: E pa gruaja nga dritarja

Mjeku Edmond Breshanaj ka folur për vrasjen e të birit, Kristjan Breshanaj, ngjarje e ndodhur dy ditë më parë në Vlorë. Mjeku shprehet se djali nuk ka pasur konflikte të mëparshme dhe se ka qenë njëri jo problematik duke kërkuar të zbardhet sa më shpejt shkaku i vrasjes së tij. Breshanaj tregon se të birin e kishin qëlluar fillimisht nga larg, e më pas nga afër me breshëri, duke e lënë të vdekur.


“Në Belgjikë punonte barist, i dërgoja para të mbulonte jetesën. Edhe rasti 2014-tës, Kristjani u dënua pasi s’kishte patentë, shokut iu gjetën një bimë kanabis. Ai nuk ruhej, kishte me vete vetëm telefonin dhe paketën me 3 cigare.


Mamja e Kristjanit dëgjoi krismat, më telefonoi të pyeste për djalin. Pastaj pa nga dritarja djalin e plagosur. Në vendngjarje Kristjani shoqërohej nga një shok, atentatorët nuk kanë shtënë mbi shokun.

Ata qëlluar Kristjanin nga larg, pastaj iu afruan duke e lënë të vdekur nga breshëria. Policinë e njoftova vetë. I shoqërova deri në vendngjarje por djali s’kishte puls. Te zbardhet ngjarja. Shteti te veproje”, – tha mjeku Breshanaj.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ngjashmëria e gruas etruske me atë shqiptare të ditëve të sotme

Populli etrusk mund të cilësohet si një nga popujt më të lashtë dhe më enigmatik…

13 hours ago

Mbiemri {Epiteti} rrjedha burimi i saj Etimologji.

Zhvillimi i mbiemrave tek shqiptarët fillon prej shek. XII- e në vijim. Nga : Aleksander…

16 hours ago

Si u hodhën bazat e lirisë akademike në universitetet e Parisit?

Nga: Aurel Plasari Me titullin “Mëmë e shkencave” (Parens Scientiarum), njihet bulla e lëshuar në…

3 days ago

Gjuha shqipe është themeli i tezës së autoktonisë së shqiptarëve

Gjuha ka qenë e mbetet një nga treguesit më parësor në formimin dhe natyrisht edhe…

3 days ago

Gjirokastra – E vërteta e emrit të saj – Etimologji

Fillimet e këtij qyteti të lashtë historik mendohet nga historianët e shumtë të jetë pas…

3 days ago

Përse Flamuri Kombëtar grek nuk i përket asnjë simboli të lashtë historik?

Grekët ishin një fis pellazg? Në se po, atëhere le të heshtin dhe të pranojnë…

4 days ago