Më shum

  Justifikimi i paturpshëm i Maznikut për Teatrin: E prishëm shpejt se mund të shembej këto ditë

  Zv.kryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, i ftuar në emisionin “Open” është munduar të mbulojë prapaskenën e prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.


  I pyetur se përse godina u prish pa u zhvilluar mbledhja e paralajmëruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj, Mazniku tha se gjitha ishte bërë me urgjencë pasi kishte nisur frika se Teatri mund të rrëzohej nga momenti në moment!!!


  Përgjigja e tij ka shkaktuar të qeshura në studio.

  PJESË NGA EMISIONI:

  Eni Vasili: Ka evidencë për mbledhjen e Këshillit Bashkiak?

  Arbjan Mazniku: Po, mbledhjet janë bërë në e-mail.

  Eni Vasili: Pse u shemb të dielën, kur mbledhja ishte lënë për të hënën?

  Arbjan Mazniku: U shemb sepse po shembej. Mund të shembej nga dita në ditë. Dhe e prishëm. Ai mund të binte vetë.

  Andi Bushati: Këto 5 ditë do të prishej? Do shembej vetë ëëë…? (vë duart në kokë dhe qesh)

  Arbjan Mazniku: Po, në ndonjë nga këto ditë. Thuhet në Institutin e Ndërtimit.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here