More

  Kina i dhuron Shqipërisë 5000 kite testesh dhe veshje mbrojtëse, maska dhe doreza

  Zv. ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka pritur në Rinas mbi 5 mijë kite testesh.

  I pranishëm ka qenë edhe ambasadori i Kinës në Tiranë, z.Zhou Ding.

  Së bashku me 5 mijë kitet e testeve kanë mbërritur edhe veshje mbrojtëse 5000 copë, maska mbrojtëse 10 mijë copë, syze mjekësore 5 mijë copë, doreza kirurgjikale 10 mijë cope dhe maska kirurgjikale 20 mijë copë.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here