Më shum

  Konsola e Nintendo që po thyen rekordet e popullaritetit

  Nintendo ka shitur 3.29 milionë konsola Switch në tre muajt e parë të 2020-ës, një rritje me 33 përqind krahasuar me të njëjtën periudhë një vit më parë.

  Në total Nintendo ka shitur 55.77 milionë konsola Switch duke tejkaluar shitjet e kombinuara të Nintendo 64 dhe GameCube të cilët u shitën 32.93 milionë dhe 21.74 milionë respektivisht.

  Aktualisht për nga popullariteti kjo konsolë qëndron pas NES me 6.14 milionë shitje më pak. Vetëm gjatë vitit të kaluar janë shitur 21.03 milionë konsola Switch, 1.53 milionë më shumë sesa kishte pritur kompania.

  Padyshim popullariteti i konsolave të Nintendo ka shpërthyer gjatë pandemisë së koronavirusit po jo vetëm.

  Kompania nxori në shitje titullin Animal Crossing: New Horizons më 20 Mars dhe ky titull është shitur tashmë në 11.77 milionë njësi, shumë më tepër sesa Luigi Mansion 3, New Super Mario Bross dhe Super Mario Party dhe Splatoon 2. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtai Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtai Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here