Koronavirusi, humbasin jetën 172 persona gjatë 24 orëve të fundit në Itali

Italia ka regjistruar 172 viktima si pasojë e Covid-19 në 24 orët e fundit. Deri më tani në vendin fqinj, numri total i të vdekurve kap shifrën e 30.911 personave.


Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.042 raste të reja me Covid-19. Numri total i të prekurve në Itali ka shkuar në 219,814. Numri i të shëruarve ka shkuar në 106,587 persona.


Sot Italia ka 81.226 raste aktive me koronavirus. Situata duket e qëndrueshme, me shifra që janë gjithmonë në rënie.

 

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *