Koronavirusi, Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave

Në Itali, 243 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit si pasojë e COVID-19 (274 ishin një ditë më parë). Shifra totale e viktimave ka arritur tashmë në 30 201.


Italia bëhet kështu vendi i tretë në botë që e kalon një shifër të tillë, duke iu bashkuar SHBA-së dhe Britanisë së Madhe.


1 327 raste të reja janë shënuar gjatë ditës së sotme (1 401 ishin dje), duke e çuar numrin total të të infektuarve në 217 185 persona.

Prej të cilëve të sëmurë aktivë janë rreth 95 mijë pacientë, ndërsa mbi 90 mijë të tjerë kanë mposhtur virusin vdekjeprurës.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *