Koronavirusi në Itali, 179 jetë të humbura gjatë 24 orëve të fundit

Italia ka pësuar një rritje të lehtë të viktimave nga COVID-19 me 179 të vdekur në 24 orët e fundit, 14 më shumë se dje.


Totali i viktimave shkon në 30 mijë e 739 ndërsa të infektuarit e regjistruar deri më sot janë 219 mijë e 814.


Lajmi i mirë është se në spitale Italia ka 13 mijë e 539 me COVID-19, nga të cilët 999 prej tyre në terapi intensive.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *