More

  Koronavirusi në Itali, 236 viktima në 24 orët e fundit

  Italia ka regjistruar 236 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19 teksa totali shkon në 29 mijë e 315. Tashmë Italia nuk është më vendi me më shumë viktima në Europë pasi tani është Britania.


  Ndërkohë sot ka pasur 1 mijë e 75 raste të reja dhe ky është lajm i mirë për italianët pasi një shifër kaq e ulët nuk shënohej prej 10 marsit, apo 2 muaj më parë tashmë prej pandemisë.

  Bilanci tashmë është 213 mijë të infektuar nga të cilët, 85 mijë e 231 të shëruar.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here