Koronavirusi, shkon në 29 numri i viktimave në Kosovë

Është regjistruar dhe viktima e 29 nga koronavirusi në Kosovë ditën e sotme.


Bëhet fjalë për një paciente 63 vjeçare nga Rahoveci e cila ishte e shtruar në Klinikën Infektive .


63 vjeçarja vuante edhe nga veshkat dhe i nënshtroheshe dializës.

Këtë e ka konfirmuar dhe vetë kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Deri më tani në Kosovë janë 895 persona të infektuar nga koronavirusi prej të cilëve 657 janë shëruar.

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *