Kryemadhi: Qeveria gënjen për numrin e viktimave nga koronavirusi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi bën akuza të forta ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama për mashtrim me shifrat e të vdekurve nga Covid-19.


“Nuk ka një menaxhim të mirë nga qeveria. Shifrat nuk tregojnë asgjë. Qeveria ka mashtruar ka gënjyer me shifrat. Qeveria ka gënjyer me shifrat e të vdekurve nga Covid-19. Masat nuk parandaluan asgjë. Pse nuk rri në rrugë virusi gjatë orës 5 deri në 5 e gjysmë pasdite.

Qeveria bën propagandë dhe nuk kërkon falje duke thënë që ky virus na zuri të papërgatitur dhe nuk arritëm ta menaxhojmë këtë situatë. Qeveria nuk ka treguar sa kanë vdekur në janar dhe shkurt” – tha Kryemadhi në një intervistë për emisionin “Open” në TCH. ©LAPSI.al

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *