Më shum

  Lajme të këqija nga Apple për iPhone 12

  Apple do të shtyjë prodhimin e iPhone që do të debutojnë këtë vit me një muaj ndërsa pandemia e koronavirusit ka ndikuar në dobësimin e kërkesës globale dhe shpërqendruar zinxhirin furnizues në Azi sipas Wall Street Journal.

  Por raporti thotë se Apple nuk është tërhequr nga lançimi i katër iPhone të rinj këtë vit. Modelet e reja vinë me konektivitet 5G që premton shpejtësi të lartë interneti dhe vonesa të ulëta transmetimi.

  Raporti i WSJ vijon më tutje duke thënë se kompania ka reduktuar me 20% prodhimin e iPhone. Kompania tradicionalisht prezanton iPhone e rinj në Shtator ndërsa pak ditë më parë solli modelin buxhetor iPhone SE duke tërhequr nga tregu iPhone 8.

  iPhone SE është një klon i iPhone 8 por me çipet e iPhone 11 dhe 11 Pro. Apple është përballur me vonesa të ngjashme në të kaluarën. iPhone X u prezantua në Shtator të 2017-ës po nuk doli në shitje deri në Nëntor për shkak të problemeve me prodhimin.

  iPhone XR debutoi në Shtator 2018 por në shitje vetëm në Tetor për shkak të problemeve me ekranin LCD. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here