Lëvizja e Apple në Shtator mund të acarojë shumë përdorues

Apple eliminoi portën e kufjeve 3.5mm në iPhone pothuajse 4 vite më parë në Shtator të 2016-ës dhe kyt vit mund ta shtyjë atë që kompania nisi një hap më tutje.

Apple ka planifikuar të mos përfshijë në paketimin e iPhone kufjet me kabull EarPods sipas analistit të mirënjohur të kompanisë Ming-Chi Kuo.

Kuo është një prej analistëve më të saktë kur bëhet fjalë për parashikimet rreth produkteve të Apple. Ai tha se kompania do të ofrojë promocione dhe të bëjë zbritje për kufjet wireless AirPods për të kompensuar heqjen e atyre me kabllo.

Gjenerata e dytë e AirPods shitet për 159 dhe 199 dollarë ndërsa AirPods Pro për 249 dollarë. Apple shet edhe kufjet me kabull EarPods për 29 dollarë në uebsajt.

Sido-që të jenë planet e Apple, kjo lëvizje pritet të shkaktojë debate e kritika mes konsumatorëve dhe analistëve. Që prej 2016-ës Apple ka përfshirë një aksesor që përdoret për të lidhur kufjet 3.5mm me portën Lightning të iPhone.

Sakaq kufjet wireless AirPods janë bërë shumë të rëndësishëm për linjën e produkteve të Apple që nga debutimi në 2016-ën. Apple është shprehur se vetëm biznesi i veshjeve elektronike ka vlerën e një kompania Fortune 200. /PCWorld Albanian

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *