More

  LG zbulon datën e debutimit të smartfonit me dizajnin revolucionar

  Një seri pamjesh dhe videosh të flagshipit të ardhshëm të LG tashmë janë publikuar dhe më të fund kemi edhe një datë debutimi zyrtare nga ana e kompanisë për LG Velvet.

  LG Korea publikoi një ftesë dhe një video të një evenimenti që do të mbahet më 7 Maj.

  Ashtu se informacionet e tjera të publikuara pak ditë më parë, çdo gjë rreth ftesës flet për dizajnin e smartfonit, kamerën “raindrop” dhe katër ngjyrat: aurora bardhë, aurora gri, aurora jeshile dhe illusion sunset.

  Modeli i ri ka një dizajn të çuditshëm ku kamerat pasme janë renditur sipas madhësisë së tyre nga më e madhja tek më e vogla.

  Kamera kryesore qëndron mbi sipërfaqe ndërsa tre dy të tjera nën xhamin e pasmë. Anët e telefonit janë të lakuara simetrikisht shtoi kompania.

  LG i ka hyrë një aventure të re me shpresën për të ri-imagjinuar imazhin e kompanisë. Për herë të parë jo vetëm që do të ndryshojë dizajnin e smartfonëve por edhe emërtimet e tyre.

  Ajo që ky telefon do të ketë ndryshe nga flagshipët e sotëm është porta e kufjeve 3.5mm. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here