Categories: Lajme

Lika : Rikthimi i vështirë, por do t’ia dalim

Sikundër të gjithë ekipet e tjera, edhe Vllaznia është rikthyer në stërvitje, pas ndërprerjes më se dymujore për shkak të shkak të epidemisë së virusit korona. Dhe kapiteni i kuqebluve, Gilman Lika, e ka cilësuar një ditë të shumëpritur, atë të rikthimit në stërvitje.
Përtej përpjekjeve individuale, Lika pohon se gjendja fizike e lojtarëve mbetet problem
Ndërsa thumbon edhe ekipet e tjera për avantazh të padrejtë sa i përket stërvitjeve, Lika kërkon maksimumin nga shokët e skuadrës.
Mesfushori shpreson të zgjidhet shpejt çështja e rikthimit të trajnerit dhe 4 futbollistëve të huaj të kuqebluve.
Gilman Lika e pranon se ndërprerja erdhi në momentin më të papërshtatshëm, por kërkon impenjim të shtuar.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

5 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago