Më shum

  Masa për Sainz tek Ferrari

  “Eshtë një familje e mahnitshme, duke filluar nga babai i tij”. Kjo është fjalia e parë që thotë Felipe Massa kur u pyet për Carlos Sainz. Një emër dhe një mbiemër që kapërcen kufijtë në Formula 1, së pari për sukseset e babait dhe tani për suksesin e djalit, duke siguruar një të ardhme me Ferrarin deri në vitin 2021. “Eshtë një ndjenjë fantastike të jesh pjesë e skuadrës së kuqe” – ka thënë ish piloti brazilian e Ferrarit. I pyetur nëse edhe Sainz do të arrijë të bëhet kampion si ai, Felipe përgjigjet: “Unë mendoj se po, por kjo do të varet nga ai. Duhet të presim për të parë vitin e tij të parë atje, ai ka talent dhe aftësi. Por duhet të dini se Ferrari po kalon një periudhë të vështirë tani. Ata duhet të kthehen përsëri si dikur, sepse nuk kanë fituar një titull që nga viti 2008. Ata duan të përmirësohen dhe unë mendoj se të punosh me dy të rinj është interesante”. Përsa i përket aftësive të Sainz, Masa mendon kështu: “Ai filloi të bënte përshtypje që në vitin e tij të parë te Toro Rosso me Verstappen. Ishte gjithnjë në duel. Ai ka treguar në këto vite se është rritur dhe fituar përvojë. Vitin e kaluar pati një sezon shumë të rëndësishëm me McLaren. I është dhënë një mundësi të garojë te Ferrari dhe unë mendoj se ai mund të bëjë një punë fantastike. Sainz ka përvojë tashmë, është i zgjuar e nuk dështon. Ai mund të bëjë përshtypje në një ekip të madh si Ferrari”. Felipe ka treguar edhe për presionin që ekziston te Ferrari dhe për mundësinë që do t’i japë skuadra të dy pilotëve të sj. “Në asnjë ekip nuk ka një presion kaq të fortë si te Ferrari. Kjo nuk është e lehtë për një pilot. Por unë mendoj se Carlos do ta bëjë atë shpejt, ashtu si Leclerc. Unë besoj se Ferrari do t’u japë një mundësi të barabartë të dy pilotëve për të garuar” ka thënë Massa.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here