Më shum

  Më në fund aplikacioni i Google pajiset me Dark Mode

  2019 ishte viti i Dark Mode. Tashmë është 2020 dhe më mirë vonë se kurrë. Google lançoi opsionin dark mode për aplikacionin mobil Google Search. Nga dita e sotme do të shfaqet gradualisht tek më shumë telefonë dhe përdorues drejt javës.

  Opsioni ka qenë pjesë e versioneve eksperimental beta të aplikacionit prej muajsh dhe tani duket se Google është gati për një debutim të gjerë.

  Kur të pranoni përditësimin, nuk duhet të bëni asgjë për të aktivizuar dark mode. Aplikacioni do të identifikojë konfigurimin e telefonit dhe ta aktivizojë në nivel sistemi nëse keni të instaluar Android 10 ose iOS 13.

  Dark mode mund ta fikni brenka aplikacionit nëse nuk është në shijen tuaj. Ndërfaqja e errët duhet tu ndihmojë të krijoni një pamje të unifikuar në aplikacionet e smartfonit tuaj dhe mund tu shërbejë mjaft mirë edhe syve tuaj. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here