Më shum

  Merrni informacionet më të fundit rreth koronavirusit me një bot komunikimi Facebook Messenger

  Facebook dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë nisur bashkëpunimin e radhës për ta bërë më të lehtë gjetjen e informacioneve të besueshme rreth koronavirusit.

  Organizata lançoi një chabot të ri për Messenger ku përdoruesit e Facebook mund të marrin lajmet dhe zhvillimet më të fundit rreth pandemisë nga statistikat zyrtare tek njoftimet për shtyp nga organizata. Mbase më e rëndësishmja chatboti do të adresojë mitet rreth koronavirusit.

  Ashtu si chaboti në WhatsApp, në Messenger do të përgjigjet mesazheve me disa linke dhe burime të tjera zyrtare shoqëruar nga emoji. Chaboti vjen pasi Facebook tha se do të hapë Messenger për zhvilluesit në mënyrë që të ndihmojë qeveritë dhe zyrtarët e shëndetit për të arritur më shumë njerëz me informacione të besueshme.

  Rrjeti social e ka vendosur në qendër të prioriteteve luftimin e informacioneve të rreme rreth koronavirusit. Kompania ka prezantuar një qendër informacioni dhe implementuar politika të ashpra ndaj manipulimeve dhe teorive konspirative. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here