Më shum

  Meta: Kam burime në ambasadën e SHBA, Kim nuk foli për mua

  Presidenti Ilir Meta thotë se deklarata e ambasadores së SHBA për “vrasje të reformës në drejtësi” nuk lidhen me të. Në një intervistë për “Opinion” Meta tha se Zërit të Amerikës ia përmendi një person në ambasadë emrin e tij, por kjo nuk është e vërtetë.


  “Unë besoj se ende jemi ende në fazën e revolucionit kulturor. Ndryshe u miratua në parlament ndryshe është Ramaforma. Ata që e shndërruan në Ramaformë kërkojnë të shpikin fajtorë.


  Nuk jam unë target i ambasadores. Nuk lejoj të tallet më njeri me këtë vend. Ambasadorja vetëm për Ilir Metën nuk mund ta ketë. Kam edhe unë ndonjë burim në ambasadë. Zërit të Amerikës ja dha dikush tjetër emrin tim. Në 23 mars më kërkoi Juri Kim një përgjigje dhe 8 prill unë i ktheva përgjigje. Një platformë me 14 pika” – tha Meta. ©LAPSI.al

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here