Më shum

  Microsoft demonstron në Maj disa lojëra të Xbox Series X

  Microsoft ka planifikuar të demonstrojë disa video lojëra të Xbox Series X muajin e ardhshëm.

  Zhvilluesi i softuerit do të mbajë një aktivitet special për Xbox më 7 Maj me në fokus lojërat për Xbox Series X. Evenimenti i Microsoft do të përfshijë disa demo të video lojërave.

  Nuk ka informacione se për çfarë lojërash bëhet fjalë edhe pse zhvillimet e fundit na shtyjnë të mendojmë për një titull të ri Forza si dhe titulli Assassin’s Creed: Valhalla.

  Microsoft është një hap përpara kur bëhet fjalë për të ngjallur kuriozitetin e adhuruesve të video lojërave. Këta të fundit kanë çdo informacion që u nevojitet rreth Xbox Series X, çfarë sistemi ka dhe sesi do të ngjajë.

  Madje edhe disa aksesorë nga palë të treta janë zbuluar. Sony nga ana tjetër ka zbuluar detajet e PlayStation 5, kontrollerin dhe logo por fansat nuk e dinë se çfarë pamje do të ketë apo sa mirë do ti luajë lojërat. Për këtë të fundit duhej të tregonte konferenca E3 në Qershor e cila është anuluar. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here