Më shum

  Microsoft e bën më të lehtë punën me disa dokumente në iOS

  Microsoft së shpejti do ta bëjë më të lehtë përdorimin e disa dokumenteve Word dhe prezantimeve PowerPoint në të njëjtën kohë në iOS.

  Gjiganti i teknologji u ka dhënë këtë mundësi tashmë testuesve të versioneve eksperimentale të Word dhe PowerPoint.

  Testuesit të ashtuquajtur “insajderë” mund të provojnë opsionin e ri duke shkuar në Recent > Shared ose Recent > Open File List.

  Më pas duke mbajtur dhe tërhequr dokumentin ose prezantimin e gjetur në listat e lartpërmendura drejt cepit të ekranit të iPad për ti hapur krah për krah.

  Nuk dihet se kur kompania ka vendosur ta bëjë të disponueshëm këtë opsion për të gjithë përdoruesit por duke qenë se është në fazë testuese publike do të thotë se jemi shumë pranë lançimit të tij.

  Ju mund ti bashkoheni versioneve beta në këto lidhje:

  Microsoft Word public beta

  Microsoft PowerPoint beta

  /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here