Më shum

  Microsoft konfirmon përditësimin problematik për miliona përdorues

  Ndërsa premtimet e Microsoft me Windows 10 janë të mëdha, problemet me sistemin operativ nuk kanë të ndalur. Microsoft konfirmoi një tjetër probleme me përditësimet.

  Quhet KB4556799 dhe është dërguar së fundi tek miliona kompjuterë duke shkaktuar probleme të ndryshe nga ekranet blu të vdekjes BSOD, tek fshirja e informacioneve të përdoruesit, probleme me performancën, me audio e shumë të tjera.

  Microsoft është duke hetuar këto probleme, por kompania konfirmoi se KB4556799 mund të dëmtojë lidhjet e internetit.

  Gjiganti i Windows paralajmëron se më të prekurit janë kompjuterët me modemë 4G LTE. Këta modemë janë bërë dominues në përdorimin e tyre për të aksesuar internetin prej vitesh. 5G pritet të revolucionarizojë internetin në shtëpi duke eliminuar nevojën për lidhjet fikse.

  Sa i përket modemëve 4G ata mund të blihen si PCI ose USB. Nëse nuk përdorni një modem 4G LTE atëherë jeni të shpëtuar.

  Zgjidhja e vetme mbetet ç’instalimi i KB4556799 duke shkuar në historikun e përditësimeve dhe seksioni “Uninstall Updates.” Pasi të keni lokalizuar dhe hequr përditësimin KB4556799 duhet të restartoni kompjuterin.

  Për fat jo të mirë nuk ka funksionuar për të gjithë përdoruesit. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here