More

  Microsoft merr vendimin drastik për konferencat deri më 2021

  Microsoft është duke planifikuar të bëjë të gjitha aktivitetet e parashikuar deri më 2021 vetëm në formatin online për shkak të pandemisë së koronavirusit.

  Prodhuesi i softuerit tha në Mars se konferenca e zhvilluesve Build 2020 do të transformohet në një aktivitet dixhitale.

  Kjo do të thotë se konferenca Microsoft Ignite do të jetë dixhitale në Shtator të këtij viti dhe pjesëmarrja e Microsoft në Computex 2020 nuk do të ketë një aktivitet fizik.

  Gjithashtu do të preken edhe planet e Microsoft për CES 2021 dhe aktivitetin Build 2021 të kompanisë.

  Kompania do të mbështetet tek evenimentet dixhitale dhe shërbimet si Microsoft Teams për të organizuar aktivitetet e parashikuara. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here