More

  Microsoft paralajmërim serioz për përdoruesit e Windows

  Sot Microsoft paralajmëroi miliarda përdorues të Windows se hakerët po shfrytëzojnë aktivisht dy probleme sigurie në Windows me të cilat mund të marrin kontrollin e kompjuterëve.

  Të gjitha versionet e Windows rrezikohen. Problemet ekzistojnë në Windows Adobe Type Manager Library e cila lejon aplikacionet të menaxhojnë dhe pasqyrojnë fontet në sistemet Adobe.

  Hakerët mund të shfrytëzojnë problemet e sigurisë duke u dërguar viktimave dokumente.

  Microsoft ende po punon për të gjetur një zgjidhje. Përditësimi më i afërt është ai i 14 Prillit ku Microsoft i lëshon zakonisht gjatë javës së dytë të çdo muaji.

  Edhe pse nga ky problem janë prekur përdoruesit e Windows 7, vetëm ata në versionin Enterprise do të marrin përditësime. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here