Më shum

  Microsoft zbulon se deri kur do të funksionojë Microsoft Edge në Windows 7

  Microsoft lëshoi versionin e parë të shfletuesit të ri Microsoft Edge me motorin e Chrome një ditë pasi i dha fund mbështetjes për Windows 7.

  Mbështetja për Windows 7 përfundoi më 14 Janar 2020 për konsumatorët individualë. Konstumatorët e biznesit dhe sipërmarrjeve mund të shtyjnë mbështetjen edhe tre vite nëse janë të gatshëm të paguajnë përditësim sigurie.

  Debutimi i Microsoft Edge për Windows 7 ngriti disa pyetje e më kryesorja ishte deri kur do të vijojë të punojë në këtë sistem operativ.

  Microsoft dha një përgjigje kësaj pyetjeje dhe shfletuesi i ri Microsoft Edge do të funksionojnë në Windows 7 dhe Windows Server 2008 R2 deri më 15 Korrik 2021.

  Modaliteti Internet Explorer do të funksionojë vetëm për ata që paguajnë për përditësime të avancuara.

  “Do të vijojmë të ofrojmë Microsoft Edge në Windows 7 dhe Windows Server 2008 R2 deri më 15 Korrik 20211. Këto sisteme operative janë jashtë mbështetjes dhe Microsoft ju rekomandon të kaloni në një sistem operativ më të ri si Windows 10,” shkruante Microsoft. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here