Më shum

  Miliarderi fshin 14 miliardë dollarë nga vlera e kompanisë së tij me një cicërimë në Twitter

  Bosi i Tesla fshiu 14 miliardë dollarë nga vlera e prodhuesit të makinave që vetë e themeloi Tesla pasi publikoi një cicërimë ku thoshte se vlera e aksioneve të kompanisë ishte tepër e lartë.

  Gjithashtu kjo cicërimë goditi 3 miliardë dollarë aksionet e Musk në Tesla. Në disa cicërima të tjera që publikoi Musk tha se e dashura e tij ishte irrituar ndaj tij.

  Në 2018-ën një cicërimë tjetër e Musk bëri që kompania e tij të gjobitej me 20 milionë dollarë.

  Ditën e Premte Wall Street Journal raportoi se i kishte kërkuar miliarderit një koment nëse ishte shaka apo e vërtetë ajo që kishte thënë por Musk i kishte qëndruar fjalës së tij.

  Vlera e aksioneve të Tesla është rritur ndjeshëm këtë vit duke dërguar vlerën e kompanisë në afërsi të 100 miliardë dollarëve.

  Musk shquhet për deklarat e tij bombastike. Në fillim të javës kritikoi kufizimet e koronavirusit me një cicërimë për 33.4 milionë ndjekësit e tij.

  Më 1 Maj ai tha gjithashtu se do të shite të gjitha pronat e tij gjë që do ta linte pa shtëpi fare. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here