Më shum

  Ndryshojnë planet e Microsoft me Windows 10X

  Kompjuterët me dy ekrane po vinë, por jo aq shpejtë sa Microsoft kishte menduar. Kompania kishte planifikuar të lançonte Windows 10X së bashku me harduerin e ri, Surface Neo, këtë vit.

  Megjithatë spekulimet e muajit të kaluar sugjeronin se versioni i modifikuar i sistemit operativ që po dizajnohej specifikisht për telefonët, tabletët dhe laptopët me dy ekrane, do të shtyhej deri më 2021 duke qenë se pajisje të tilla vështirë të mbërrinin këtë vit.

  Por ishte një postim nga vetë Microsoft që hodhi dritë mbi planet e reja se kompania shpresonte të sillte një pajisje me një ekran këtë vit dhe me Windows 10X.

  Windows 10X shihet si një sistem operativ i dizajnuar për fleksibilitet. Nuk dihet sesa do tu vyejë pajisjeve me një ekran Windows 10X duke qenë se është dizajnuar posaçërisht për dy ekrane.

  Ky sistem operativ do ta bënte më të thjeshtë ndërveprimin me disa dritare në një pajisje me dy ekrane si dhe të përmirësonte konsumin e energjisë. Gjithsesi Windows 10X do të vijë në 2020-ën, por jo në formën që Microsoft së bashku me ne kishim shpresuar. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here