Më shum

  Në qendër të teorive konspirative për Covid-19/ Bill Gates tregon se kur do jetë gati vaksina

  Themeluesi i Microsoft, Bill Gates, fondacioni i të cilit po përqendrohet në përpjekjet e tij për të luftuar koronavirusin me krijimin e një vaksinë kundër COVID-19, ka shpjeguar me anë të një video se si e ndikon vaksina për të luftuar këtë virus.

  Multimiliarderi tha se për të krijuar një vaksine duhen deri në 5 vite, por krijimi i saj në këtë periudhë është urgjent, kështu që ai deklaroi se vaksina do të jetë gati brenda 18 muajve.

  Ai shtoi gjithashtu se janë 100 kandidatë për të krijuar vaksinën që do të shkatërrojë COVID-19 dhe do të shkojë tek 7 miliardë njerëz.

  “Ka mbi 100 kandidatë të ndryshëm që po punojnë për ktijimin e vaksinës kundër koronavirusi.. Këta kandidatë marrin një shumëllojshmëri të qasjeve për të mbrojtur trupin kundër COVID-19. Për të kuptuar se çfarë do të thotë saktësisht, është e dobishme të mbani mend se si sistemi imunitar i njeriut punon.”- shkruan Gates mbi video.

  Gates së fundmi është sulmuar nga mjekë të ndryshëm në mediat botërore se po përdor COVID-19 për për të kontrolluar botën me anë të çipave dhe shpopulluar globin nëpërmjet krijimit të vaksinave kundër koronavirusit.

  Latest news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Related news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here