Categories: Teknologji

Netflix do të anulojë llogaritë e atyre përdoruesve që nuk kanë parë përmbajtje në 12 muajt e fundit

Netflix tha ditën e Enjte se do të pyesë konsumatorët të cilët nuk kanë parë një përmbajtje në platformë prej mëse 1 viti nëse dëshirojnë të mbajnë anëtarësinë e tyre ose ta anulojë nëse nuk përgjigjen.

Kompania tha se ka filluar të njoftojë përdoruesit të cilët nuk kanë parë diçka në platformë në 12 muajt e fundit që kur janë bërë abonentë. Netflix do tu kontaktojë edhe atyre që se kanë përdorur shërbimin prej 2 vitesh.

Lëvizja e Netflix tregon sesa besim ka platforma tek një bazë konsumatorësh besnikë. Shumica e kompanive janë të kënaqura të tërheqin paratë nga bankat e konsumatorëve edhe nëse nuk janë duke përdorur shërbimin.

Netflix tha se këta llogari joaktive përfaqësojnë më pak se 100,000 përdorues. Shërbimi streaming numëron mëse 182 milionë abonentë sipas raportit të tre mujorit të parë të 2020.

Gjithashtu llogaritë e anuluara si rezultat i masave të reja nëse rikthehen pas 10 muajsh do të mund të gjejnë ende përmbajtjet e preferuara, profilet dhe preferencat e tyre të llogarive. /PCWorld Albanian

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago