Më shum

  Netflix rekord abonentësh gjatë izolimit të koronavirusit

  Aksionet e Netflix u rritën me shpejtësi pasditen e së Martës pasi pioneri i streaming zbuloi se ka shtuar mëse dyfishin e abonentëve që kishte pritur.

  Kompania shtoi 15.77 milionë abonentë të rinj me pagesë në mbarë botën gjatë tre mujorit të parë të 2020-ës. Rritja më e madhe për Netflix deri më sot kishte qenë 9.6 milionë abonentë një vit më parë.

  Analistët kishin parashikuar që Netflix të shtonte 8.22 milionë abonentë të rinj ndërsa vetë Netflix priste jo më shumë se 7 milionë.

  Fitimi i kompanisë gjatë kësaj periudhe ishte 709 milionë dollarë krahasuar me 344 milionë dollarë një vit më parë. Të ardhurat u rritën në 5.77 miliardë dollarë nga 4.52 miliardë dollarë një vit më parë.

  Nga lajmi aksionet e kompanisë u rritën me 9%. Njerëzit të izoluar në shtëpi për shkak të koronavirusit, gjatë kësaj periudhë panë më shumë se kurrë më parë shfaqje televizive si Tiger King: Murder, Mayhem and Madness dhe Money Heist.

  Netflix ka arritur të ballafaqohet me disa prej kompanive më të mëdha në botë si Apple, Walt Disney, Amazon apo CBS. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here