Më shum

  Një mashtrim i ri po qarkullon në WhatsApp

  Një mashtrim i cili promovon një version me pagesë të WhatsApp dhe që gjoja përdoret nga njerëzit me famë po qarkullon në rrjetet sociale.

  Quajtur WhatsApp Gold, përdoruesve të këtij aplikacioni u premtohen funksionalitete shtesë si dhe u jepen lidhje të cilat nëse i klikojnë mund të përfundojnë duke shkarkuar maluerë.

  Përdorimi i medias sociale është rritur ndjeshëm ndërsa njerëzit janë të izoluar për shkak të pandemisë së koronavirusit.

  Në një deklaratë zyrtare kompania mëmë e WhatsApp, Facebook, ka thënë se po përballet me një kërkesë eksplozive në rritje të shërbimeve në javët e fundit ndërsa njerëzit po kthehen nga media sociale për të qëndruar në kontakt me familjen, miqtë e kolegët e tyre.

  Mashtrimi WhatsApp Gold ka qarkulluar prej kohësh por vetëm në ditët e fundit ka dalë në sipërfaqe së bashku me mashtrime të tjera.

  Një tjetër mashtrim që po qarkullon po në WhatsApp është ai i një videoje quajtur “Martinelli” dhe që përdoruesve u thuhet se nëse e shikojnë telefoni i tyre do të dëmtohet.

  Videoja në fjalë nuk ekziston realisht dhe sikur të ekzistonte nuk mund të bëjë dëm nëse shihet nga brenda WhatsApp-it.

  Mesazhi po qarkullohet nga njerëz të cilët mendojnë se janë duke i ndihmuar miqtë dhe të tjerët por që vetëm i frikësojnë ato. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here