Më shum

  Një përditësim në iPhone e bën më të lehtë kyçjen në rast se Face ID nuk punon

  Apple së shpejti do të lançojë një përditësim në iPhone i cili e bën më të lehtë shkrimin e një kodi në rastet kur Face ID nuk punon siç duhet.

  E gjitha kjo pritet të përshpejtojë procesin e kyçjes në telefon në momente kur ky i fundit nuk ju njeh si përshembull nëse mbani një maskë fytyre apo jeni në ambiente të errëta.

  Kur përditësimi të debutojë, ata që përdorin një iPhone me Face ID mund të aksesojnë fushën e fjalëkalimit duke tërhequr nga poshtë lart në ekran.

  Procesi është ndryshe nga sa jemi mësuar. Nëse keni të aktivizuar Face ID, iPhone do të tentojë tu identifikojë fytyrën përpara se të prezantojë fushën e fjalëkalimit duke rezultuar në vonesa që mund tu irritojnë.

  Face ID është i disponueshëm në iPhone e lançuar vitet e fundit si iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max.

  Kjo teknologji funksionon duke projektuar 30,000 pika të padukshme infra të kuqe për të krijuar një hartë thellësie të fytyrës.

  Përditësimi vjen në një kohë kur përdoruesit e iPhone janë ankuar për mos funksionimin e Face ID ndërsa mbanin maska. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here