More

  Njihuni me pagat e personazheve të showbizit shqiptar

  Publikimi i databazës me të dhënat e qytetarëve që punojnë në sektorin publik, por edhe privat dhe po ashtu kartave të tyre të identitetit, pozicionin e punës dhe pagës që u shpërnda sot në WhatsApp ka bërë që të zbulohet paga edhe e personazheve të showbizit shqiptar.

  Raportohet se pagat e VIP-ave variojnë nga 73 mijë lekë të reja deri në 1 milion të reja. Në listën e mëposhtme shihet se personazhi më pak i paguar është Inis Gjoni dhe më i paguari rezulton Turjan Hysko.

  Bora Zemani 321,373.00

  Luana Vjollca 542,710.00

  Alketa Vejsiu 80,000.00

  Donald Veshaj 30,475.00

  Romeo Veshaj 30,475.00

  Ermal Mamaqi 120,000

  Amarda Toska 80,000.00

  Arbana Osmani 986,927

  Inis Gjoni 73,767

  Turjan Hysko 1,002,217.00

  Gentian Zenelaj 456,400.00

  Ledion Liço 432,532.00

  Marina Vjollca 390,026.00

  Armina Mevlani 190,797.00

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu