Më shum

  Nuk do të ketë AirPods të rinj nga Apple këtë vit

  Apple AirPods nuk do të marrin një përditësim këtë vit. Analisti i mirënjohur i Apple Ming-Chio Kuo tha se prodhimi në masë i gjeneratës së tretë të AirPods do të nisë vetëm në gjysmën e parë të 2021 ndjekur nga gjenerata e dytë e AirPods Pro në tre mujorin e katërt të 2021 dhe të parin të 2022.

  Dizajnët e nuk do të pësojnë ndryshime radikale po do të adoptojnë një pamje më elegante. Kuo refuzon sugjerimet se Apple do të prezantojë AirPods të rinj këtë vit duke thënë se po i ngatërrojnë me kufjet e reja Beats prodhuar po nga Apple.

  AirPods kanë qenë prej aksesorëve më të shitur të Apple në vitet e fundit dhe kompania nuk po ngutet për ti ridizajnuar ndërsa po vuan si shumë kompani të tjera për shkak të pandemisë së koronavirusit.

  Aq më tepër AidPods Pro janë vetëm pak muaj të rinj dhe nuk do të kishte sens të përditësoheshin në këtë kohë. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here