Categories: Aktualitet

Pamje të rënda, Policia Bashkiake dhunon të riun në Tiranë (VIDEO)

Policët Bashkiakë të Tiranës janë filmuar teksa ndalojnë me dhunë një të ri të komunitetit rom. Policët dallohet teksa përpiqen që ta fusin me forcë të riun brenda në makinë.


Policët Bashkiakë të kryeqytetit nuk kanë asnjë kompetencë të bëjnë ndalime apo arrestime. Ata mund të vendosin gjoba, por jo të ndalojnë liritë e qytetarëve.


Vetëm Policia e Shtetit mund të ndalojë qytetarët, ndërsa gjykata vendos nëse arrestimi ka qenë i ligjshëm ose jo. Policët e Bashkisë duket se kanë marrë përsipër edhe të bëjnë ndalime me dhunë.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

5 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago