More

  Parashikimi i motit për ditën e sotme

  Dita e sotme do të dominohet nga mot i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.


  Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 10ºC në zonat malore deri në 15ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare.


  Për shkak të depërtimit të masave ajrore të qëndrueshme moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore.

  Temperaturat në vlerat minimale parashikohen nga 10ºC nëe zonat malore deri në 15ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare. Në vlerat e mesditës temperaturat parashikohen me rritje duke prekur vlerat nga 24ºC në relievet malore deri në 30ºC në ato të ulta dhe ato bregdetare”, njofton SHMU

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here