Më shum

  Pas 20 ditësh mungesë, media shtetërore raporton se Kim Jon Un shfaqet në publik

  Media shtetërore e Koresë së Veriut raportoi se udhëheqësi Kim Jong Un u shfaq në publik pas më shumë se 20 ditësh.

  Gjatë këtyre ditëve kishte spekulime mbi gjendje shëndetësore të tij, ku u raportua se Kim iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale.

  Sipas agjencisë koreane të lajmeve, kreu i shtetit mbajti një deklaratë në publik në datën 1 maj me rastin e ditës ndërkombëtare të punëtorëve.

  Madje ata publikuan dhe fotografi të Kim duke prerë shiritin e kuq për hapjen e një fabrike për plehrat.

  Por CNN shkruan se nuk është vërtetuar ende nëse ky informacion është i saktë apo jo. Edhe për fotografitë e publikuara nuk dihet nëse ato janë aktuale apo foto të vjetra.

  Për këtë, edhe Presidenti Donald Trump refuzoi ta komentonte. Gjatë një konference për shtyp gjatë së premtes, ai shprehet se nuk është koha e duhur për të folur.

  “Do preferoja që të mos e komentoja akoma për situatën rreth Kim Jong Un. Ne do të kemi diçka për të thënë kur të vijë momenti i duhur” – deklaroi Trump.

  Latest news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Related news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here