Categories: Aktualitet

Pas dy muajsh ‘pushim’ nga koronavirusi, rikthehen ‘ethet’ e vettingut më 3 qershor

Komisioni i Posaçëm i Kualifikimit nis punën me 3 qershor në orën 2 pasdite. Seanca dëgjimore do të zhvillohet me gjyqtaren e apelit Tiranë Shpresa Beqaj.


Seanca do të zhvillohet te ish-Pallati i Kongreseve dhe trupa gjykuese do të Suela Zhegu, Roland Ilia, Lulzim Hamitaj.


Kështu, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e nis punën pas më shumë se 2 muaj ndërprerje.

Seanca do të zhvillohen bazuar në protokollet e sigurisë.

Përpara se të hyjë në institucion çdo punonjësi dhe anëtari të Komisionit do ti matet së pari temperatura para se të futet në zyrë apo ambientet e KPK-s.

Po kështu stafit të KPK-s përfshi dhe komisionerëve u kërkohet të respektojnë distancimin shoqëror prej dy metra.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago