More

  PD: Si Rama kërkon të shkatërrojë Reformën në Drejtësi (VIDEO)

  Çlirim Gjata deklaron se Adnor Shameti dhe Ulsi Manja duan të fusin kthetrat e tyre në Gjykatën Kushtetuese dhe atë të Lartë, duke penguar kështu këtë reformë.


  Lexo më tej: https://lapsi.al/2020/05/21/terhiqet-per-here-te-pare-ambasada-e-shba-nga-qendrimi-reforma-ne-drejtesi-histori-suksesi/ 


  Sekretari për Cështjet Ligjore në Partinë Demokratike Clirim Gjata shprehet se 60 përqind e shqiptarëve nuk kanë më besim tek reforma në drejtësi.

  Postimi i Clirim Gjatës:

  Edi Rama bëri që pas 3 viteve, mbi 60 përqind e shqiptarëve nuk kanë më besim tek reforma në drejtësi, duke qenë të bindur se ajo është e kontrolluar politikisht dhe i shërben pushtetit. Ndryshimet për ligjet e reformës, të paralajmëruar nga deputetët e Edi Ramës, vetëm do ta thellojnë këtë.

  Adnor Shameti apo Ulsi Manja, që e ka mbështetur idenë e tij për ndryshimin e ligjeve të reformës në komisionin e ligjeve, e kanë thënë qartë. Janë ata që duan të shtrijnë edhe më shumë kthetrat për të gllabëruar çfarë ka mbetur nga Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë, duke penguar zbatimin e Reformës në Drejtësi.

  Të gjithë e kanë kuptuar këtë, prandaj Edi Rama duhet të ndalë shkatërrimin e mëtejshëm të Reformës në Drejtësi dhe të lerë shashkat me propozime për ndërhyrje, meqënëse reforma paska edhe probleme.

  Lajmet e fundit

  Tv Apollon

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here