Më shum

  Përballimi i pandemisë, Basha: FMN nxori gënjeshtrën e shifrave të qeverisë

  Kreu i opozitës Lulzim Basha tha se përditësimi i shifrave të realizuara nga ana e FMN, ka nxjerrë zbuluar gënjeshtrën e qeverisë shqiptare, lidhur me fondin e venë në dispozicion për përballimin e pandemisë. Sipas Bashës, që referoi Fondin Monetar Ndërkombëtar, qeveria shqiptare ka vendosur në dispozicion  më pak nga sa ka deklaruar.

  “Dje ka nxjerrë FMN përditësimin e shifrave që tregon sa e madhe është gënjeshtra e shifrave. Në këtë studio kanë thënë që po shpenzojnë 5.6 përqind.  Sot FMN ka nxjerrë që është 0.8 përqind”, tha Basha.

  Fevziu: Pa përfshirë garancinë sovrane?

  Basha:  Pa përfshirë garancinë sovrane. Ajo është kot, le të dali të thotë, kush ka përfituar nga garancia.

  E dini sa ka disbursuar deri më sot? 27 milionë euro.  Dhe 50 mijë persona të disbursuar,  çdo shqiptar e kupton që nuk është asnjë grimcë në oqeanin e halleve të shqiptarëve. Kanë kaluar 6 javë, xhepat janë boshatisur, aftësia blerëse ka rënë dhe aftësia për të marr borxh kanë rënë. Dy gjëra spikasin në këtë pandemi, propaganda dhe vjedhja. Kjo është e vetmja qeveri që edhe në kohë pandemie vjedh.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here