Më shum

  Përdorimi i Microsoft Teams është rritur me 1,000% gjatë muajit Mars

  Me pandeminë Covid-19 që detyroi miliona të punojnë nga shtëpia, nuk përbën surprizë të dëgjojmë rritje masive të përdorimit të aplikacioneve e shërbimeve si Zoom, Google Meet dhe Microsoft Teams.

  Ditën e sotme Microsoft ofroi disa statistika përdorimi të Teams gjatë periudhës së izolimit. Më 16 Mars raportoi 900 milionë minuta takime në Teams gjatë një dite ndërsa tani thotë se kjo shifër ka shkuar 2.7 miliardë minuta.

  Numri i përdoruesve që janë në kamër në video thirrje është dyfishuar që kur kriza nisi dhe Teams është rritur me 1,000%.

  Microsoft tha se Teams është përdorur më së shumti në Norvegji dhe Holandë. Në këto vende 60% e thirrjeve ishin me video ndërsa në SHBA kjo shifër ishte 38%.

  Koha e shpenzuar nga përdoruesit në Teams është rritur me një orë. Mbetet interesante për tu parë sesa do të ngelen sjellje të tilla edhe pas kalimit të pandemisë. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here