Më shum

  Policia jep detaje/ Pse u ekzekutua rapsodi mirditor dhe kush është autori i krimit

  Policia ka vënë në pranga një person të dyshuar si autor të vrasjes së dyfishtë të një të dite më parë në Lalm të vjetër të Lezhës. I arrestuari është Aleksandër Përdoda, 40 vjeç i cili dyshohet se ka qëlluar për vdekje rapsodin mirditor Kol Murrani dhe mikun e tij Preng Simoni.

  Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për konflikte të vjetra pronësie mes palëve. Në kërkim është shpallur vëllai i autorit E.Përdoda i cili akuzohet se e ka ndihmuar për tu larguar nga vendi i ngjarjes dhe për të fshehur provat pas saj.

  Policia thotë se ngjarja ndodhi në pyllin e fshatit Lalm-Lukaj të Lezhës. Pas gjetjes së trupave në ndihmë të Policisë vendore shkuan edhe grupe të FNSH-së së Shkodrës. 40-vjeçari i arrestuar është banues i fshatit dhe sipas policisë ka precedentë kriminalë të mëparshëm në fushën e krimeve ndaj personit. Tashmë ai do të përballet në gjykatë për akuzën e vrasjes.

  “Nga tërësia e veprimeve dyshohet se ky shtetas i ka qëlluar me armë për arsye pronësie, pasi pretendon se pjesa ku ka ndodhur krimi është pronë e tij. Policia e Qarkut Lezhë vijon kontrollet intensive për gjetjen dhe kapjen e shtetasit E. Përdoda si dhe vijon kontrollin e territorit përreth për gjetjen e armës së krimit”, – thuhet në njoftimin e policisë. ©LAPSI.al

  Latest news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Related news

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here