Më shum

  Pompeo bën deklaratën e bujshme: Kemi prova që virusi doli nga laboratori i Wuhanit

  Shtetet e Bashkuara vijojnë të bëjnë akuza të forta për Kinën sa i përket çështjes së origjinës së shpërndarjes së Covid-10. Deklarata e fundit vjen nga Sekretari amerikan e shtetit Mike Pompeo.


  “Ka prova të shumta për faktin që koronavirusi nga dalë nga laboratori viroligjik i Wuhan. Kina ka bërë gjithçka ka mundur që të mbajë në errësirë mbarë botën” – është shprehur Pompeo.

  Gjithsesi Pompeo nuk pranoi të thoshte nëse ai mendonte se virusi ishte lëshuar me dashje. Më herët ka qenë vetë Presidenti Trump që ka bërë kritika të forta për këtë çështje. Kreu i shtëpisë së Bardhë ka urdhëruar spiunët amerikanë që të mësojnë më shumë rreth origjinës së virusit.

  Në fillim u tha se virusi doli nga një treg shpendësh në Wuhan, por tani po shtohen zërat se shkak mund të jetë nga një laborator hulumtues i viruseve aty pranë. ©LAPSI.al

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here