More

  Protokolli për rikthimin e futbollit, ministria e Shëndetësisë dhe Federata Shqiptare e Futbollit, do të takohen nesër në orën 10:30

  Ministria e Shëndetësisë dhe Federata Shqiptare e Futbollit, do të takohen nesër në orën 10:30. Takimi do të mbahet mes dy grupeve përkatëse për të nisur punën për hartimin e një protokolli të sigurisë higjieno-sanitare. Protokolli i sigurisë higjeno-sanitar do të jetë për takimet e mbetura të këtij kampionati, por edhe për ndeshjet e sezonit që do të vijë. Në takimin e ditës së nesërme 9 maj ora 10:30, pritet që të mësohen emrat e specialistëve të Ministrisë së Shëndetësisë. Në lidhje me rifillimin e stërvitjes së skuadrave, pritet që të vendoset ditën e hënë, datë 11 maj. /rtsh.al

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here