Më shum

  Rama del hapur: Kam 20 vjet që dua ta shemb Teatrin Kombëtar

  Kryeministri Edi Rama tha se është i vendosur ta shembë Teatrin Kombëtar. I pyetur në emisionin “Opinion” ai tha se për këtë temë e ka ndarë mendjen 20 vjet më parë.


  “Teatri është temë e ezauruar. Ka 20 vite që diskutohet. Nuk kam pasur asnjë dyshim për këtë. Unë nuk kam pasur asnjë bindje tjetër që prej 20 vitesh që ai të shembet. Ka një proces që po zhvillohet sipas ligjit. Bashkia e Tiranës duhet ta ndërtojë.


  Basha ka thënë se është vijë zjarri? “Vija e zjarrit” sot është në spital. Një thirrje e tillë për të marrë në qafë njerëz që nuk kanë lidhje me asnjë proces të tillë është papërgjegjshmëri.

  Alenca për Teatrin është një grup njerëzish që kanë thyer Aktin Normativ duke rrezikuar jetën” – tha Rama. ©LAPSI.al

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here