More

  Rama: Ndoshta javës tjetër liri për të gjithë

  Nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, fundjavën tjetër nuk do të ketë më kufizime për qytetarët.


  Kështu shprehet në një postim në “Facebook”, kryeministri Edi Rama, ku njoftoi hapjen e vendit, përveç 6 qyteteve që do cilësohen “zona të kuqe“.


  Sipas Ramës në fundjavë do lejohet dalja e këmbësorëve do të bëhet me dy fasha: Deri në orën 09.30 vetëm pensionistët dhe nga ora 10.30 deri në 17.30 prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç.

  “Këtë fundjavë njësoj si fundjavën e shkuar, në të gjithë vendin do të lejohen të qarkullojnë vetëm automjetet që kanë autorizim për punë dhe dalja e këmbësorëve do të bëhet me dy fasha: Deri në orën 09.30 vetëm pensionistët dhe nga ora 10.30 deri në 17.30 prindërit me fëmijët deri në 14 vjeç.

  Nëse situata me numrat e të infektuarve dhe të të shtruarve në spital vazhdon të jetë e stabilizuar, kjo do të jetë fundjava e fundit me ndalim daljeje për vajzat e djemtë mbi 14 vjeç”, – shkruan Rama.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here