Më shum

  Rama përplaset me qytetarët, mohon dhunën e policisë te Teatri Kombëtar

  Kryeministri Edi Rama ka mohuar dhunën e policisë ndaj protestuesve gjatë aksionit për shembjen e Teatrit Kombëtar. Në një koment në facebook ai i përgjigjet një qytetari: “Cila dhune policore apo e ke me te degjuar nga televizori?” a thua e diela në Tiranë ishte ajo që postohet në videot e tij me pensionistët dhe fëmijët që dolën shëtitje në parqe dhe lulishte, citon lapsi.al.


  Një tjetër qytetar i thotë se i hoqi kufizimet pas presionit popullor, por Rama thotë se revolta është “ndezur ne imagjinaten atyre qe flasin ne emer te popullit dhe s’kane popull mbrapa, as me ka ngrohur e as me ka ftohur ndonjehere”. Më poshtë një pjesë e replikave.


  PËRPLASJET NË FACEBOOK

  Tosi Dingo: I nderuar, ne mendimin tim te nje qytetari te lire, ju keni deshtuar ne te berit shtet, dhe kjo u tregua sot nga dhuna policore. Opozite nuk ka! As ata smund tme perfaqsojne. Ndjehem i paperfaqsuar, dhe te siguroj qe ka shume qe ndjehen ne kte menyre!

  Edi Rama: Cila dhune policore apo e ke me te degjuar nga televizori? Eh mor mik, s’ke faj, po do rrosh me gjate e do me kujtosh per perfaqesimin e mosperfaqesimin?

  Hajdar Hajdari: Po si keshtu na clirove o naltgjatesi, apo ja ke friken presionit popullor tani dhe do ta fikesh zjarrin qe eshte ndezur. Je shume vone, eren e tij ja nuhatur shume shpejt do te provosh edhe nxehtesine e tij.

  Edi Rama: Nuk me ke degjuar cfare kam thene me kohe e me vakt per fazen e hapjes, se sa per zjarrin e ndezur ne imagjinaten atyre qe flasin ne emer te popullit dhe s’kane popull mbrapa, as me ka ngrohur e as me ka ftohur ndonjehere?

  Stefan Kaci: E tregove veten kunder ketyre idjoteve. Bravo te qofte je i madh. Urimet me te mira per vendosmerine por per voten do mendohemi?

  Edi Rama: Mendohu ka kohe, po ruaje kete komunikim se pas meje s’do kesh shans te shkruhesh me ndonje kryeminister?

  Nushi N Kurti: Zoti Kryeminister nga Neser ne levizim pa autorim ne Tirane ? Ju faleminderit shum!

  Edi Rama: Po.

  Rudina Psikologe-Keshillimi Gjetaj: Po mire nese behet e detyrueshme te mbahen mjetet mbrojtese ne rast se nuk i mbajne te gjobiten , por mendoj se kjo mos lejimi per te shkuar me mjet personal ne qytete te ndryshme nuk ka pse te jete aktiv me!

  Edi Rama: Jo ne qytete te ndryshme, po nga zonat e kuqe ne gjelbertat! Shko ne Greqi e Itali dhe provoje te levizesh nga Jugu ne Veri meqe Shqiperia nuk te bind!

  Mirela Ostreni: Zoti kryeminister fasha orarit te Tirones qe o zgjat deri ne oren 21 bohet fjale gjithmone 2 ore leje??

  Edi Rama: Jo, levizje e lire dhe me kujdes?

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here