Categories: Aktualitet

Rama tallet në interpelancën për Teatrin në Kuvend: Nuk kam më ç’të them

Kryeministri Edi Rama ishte thirrur në një interpelancë në Kuvend nga Rudina Hajdari për çështjen e Teatrit. Rama nuk iu përgjigj asnjë nga pyetjeve konkrete për shkeljet e ligjeve në shembjen e ndërtesës, por citoi fjalët e disa artisëve që ishin shprehur në favor të idesë së tij. Rama tha se personalisht nuk ka më fjalë për Teatrin prandaj lexoi deklaratat e artistëve.


“I kam mbaruar fjalët për Teatrin. Këtu do shfrytëzoj 20 minutat për të lexuar fjalët e atyre që e kanë bërë Teatrin, e atyre që janë Teatri, e atyre që e nisën protestën për Teatrin. Kur e nisën protestën as ju, dhe as ata të tjerët që janë kthyer në bij të lënduar të Shekspirit e Molierit, nuk ishit aty por iu ishte thënë mos shfaqeni.


Aty kanë qenë anëtarët e familjes teatrore, dhe nuk ishin dy Budina, por Ndrenika me Derhemin. Po i përgjigjem dhe Hajdarit që është lënduar për Teatrin duke i përcjellë besnikërisht fjalët e protestuesve, dhe jo të aktorëve politikë” – tha Rama dhe më pas përsëroti deklaratat e Robert Ndrenikës, Bujar Asqeriut, Reshat Arbanës, Luftar Pajës, Altin Bashës, Enver Petrovcit, Artan Imamit, etj. ©LAPSI.al

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago