Më shum

  Reforma Zgjedhore/ Këshilli Politik pritet të mblidhen sot në 11

  Sot në orën 11 do të mblidhet në pallatin e Kongreseve Këshilli Politik , dy ditë nga afati i fundit për një marrëveshje që skadon me 31 maj .


  Pritet të diskutohet ëështja e indetifikimit biometrik të zgjedhesve, ku mbrëmë u diskutua shumë dhe nuk u arrit dot një konsensus mes palëve .


  Kërkohet nga opozita një qeveri kujdestare 100 ditë përpara ditës së zgjedhjeve.

  Emerimi i Drejtorit të Përgjithshem të Policisë  duhet të bëhët nga Ministri i Qeverisë Kujdestare, po 100 ditë përpara .

  Struktura e posaëme Anti Korrupsion të hetoje dhe të merret me krimet zgjedhore, amnisti dhe mbrojtje për ata qe denoncojnë shitblerjen e votës.

  Një pikë tjetër eshtë edhe depolitizimi i Administratës Zgjedhore, maxhoranca kërkon depolitizim total , ndërsa opozita te pjeshëm dhe gradual sepse sipas saj ekziston mundësia e futjes të eksponenteve të papërshtatshëm.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here