Categories: Aktualitet

Reforma Zgjedhore, Yuri Kim takon një nga një anëtarët e komisionit para mbledhjes

Teksa kanë mbetur edhe 3 ditë nga përfundimi i afatit të mbylljes së reformës zgjedhore, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, do të zhvillojë sot takime me anëtarët e Këshillit Politik.


Sipas “News24”, Kim ka takuar tashmë bashkëkryetarët e tryezës, Damian Gjiknurin dhe Rudina Hajdarin, e po ashtu edhe përfaqësuesin e PD-së, Bylykbashin, ndërsa pritet të takojë sot përfaqësuesin e LSI-së, Petrit Vasilin.


Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore pritet të mblidhet sot në orën 17:00, ku të pranishëm do të jenë edhe përfaqësuesit e opozitës jashtëparlamentare, pas bojkotimit të mbledhjes së fundit

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

5 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

5 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

5 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

5 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

5 days ago